دشت حر: دکتر پویان احمدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان به تشریح عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان پرداخت.

به گزارش دشت حر ، نشست خبری سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد.

در این نشست؛ دکتر پویان احمدی با تجلیل از خبرنگاران شهرستان، نقش رسانه ها را در اطلاع رسانی، رفع ابهامات و همسو نمودن مردم با اهداف سازمانی وزارت بهداشت و درمان بسیار موثر قلمداد نمود.

دکتر احمدی بیان داشت: همه انتقاد های سازنده را به دیده منت می پذیریم و از آن استقبال می کنیم.

وی خواستار ارائه انتقادات سازنده از سوی خبرنگاران و پرهیز از تخریب شد و گفت: نقد با تخریب در رسانه یک‌سان نبوده و باید مرز نقد و تخریب مد نظر قرار داده شود و از تخریب در رسانه‌ ها دوری شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی در ادامه از صادق خدادادی فرماندار شهرستان بابت حمایت ها و توجه ویژه به حوزه بهداشت و درمان شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

دکتر پویان احمدی با اشاره به نبود پزشک متخصص در شهرستان، اظهار داشت: ما در شهرستان پزشک متخصص نداریم اما با پیگیری هایی که انجام شده در هفته یک روز، پزشکان در تخصص های مختلف در ثلاث باباجانی حضور می یابند.

دکتر احمدی تصریح نمود: بعضی از پزشکان متخصص به همراه خود دارو می آورند و بصورت رایگان به بیماران می دهند.

وی ادامه داد: از زلزله آبان ۹۶ تاکنون، تیم شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی از اکثر روستاهای شهرستان بصورت شبانه روز بازدید مستمر داشته است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی خاطرنشان ساخت: در خصوص بیمارستان نیز با توجه به بازدید های به عمل آمده توسط کارشناسان وزارت بهداشت، سازه بیمارستان سالم است و فقط نماها و دیوارها آسیب دیده که دوباره بازسازی خواهد شد.

دکتر پویان احمدی افزود: بزودی بیمارستان صحرایی نیز در شهرستان ثلاث باباجانی راه اندازی خواهد شد.

دکتر احمدی تصریح کرد: این بیمارستان مجهز به برخی از دستگاه ها از جمله دستگاه سونوگرافی و حضور متخصصین در تخصص های مختلف نظیر زنان و زایمان، اطفال، پوست و … خواهند بود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی در خصوص پروژه های عمرانی شبکه شهرستان، گفت: ۱۴ پروژه در دست اقدام است که مهمترین آنها پروژه بیمارستان با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دکتر پویان احمدی تصریح نمود: خانه بهداشت های روستاهای آبدالان میرکی، نگره و قالیچه که توسط مجمع خیرین سلامت احداث می شود از دیگر پروژه های شبکه شهرستان ثلاث باباجانی می باشد.

دکتر احمدی افزود: احداث ۲ پایگاه فوریت های پزشکی در شهر تازه آباد و شهر ازگله از دیگر پروژه های در دست اقدام است.

وی ادامه داد: از دیگر پروژه ها ۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی تازه آباد که در مرحله پایانی می باشد.

دکتر احمدی در ادامه گفت: پایگاه سلامت شهری با اعتبار ۳۱۴ میلیون تومان و ۲ پانسیون نیز در تازه آباد و میرآباد آماده افتتاح است.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات شهرستان بحث فوریت های پزشکی بود و با توجه به پیگیری های انجام گرفته یک مرکز ایجاد و یک کد در آنجا فعال شده است.

دکتر احمدی افزود: در بحث روانشناسی؛ گروه های روانشناسی با توجه به زلزله های اخیر در منطقه حضور دارند و خدمات خوبی را انجام داده اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی اظهار داشت: یکی دیگر از خدمات های که شبکه شهرستان در روزهای سخت زلزله آبان ۹۶ انجام داد؛ معرفی نیازمندان به خیرین و اهدای کانکس به زنان باردار بود.

دکتر پویان احمدی در ادامه اضافه کرد: خدمات دندانپزشکی قبلا یک مرکز بوده اما اکنون ۳ مرکز در شهرستان ثلاث باباجانی فعال شده است.

دکتر احمدی گفت: در بحث زنان باردار هم، ۴۹۵ مورد در شهرستان ثلاث باباجانی وجود دارد و الحمدالله تاکنون مشکلی برای مادران باردار به وجود نیامده است.

وی همچنین عنوان کرد: در بحث زلزله ها نیز آمبولانس های مرکز استان و شهرستان های همجوار به کمک شهرستان ثلاث باباجانی آمدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی گفت: در خصوص مشکل به وجود آمده در خصوص بیماری تعدادی از شهروندان ثلاث باباجانی که با علائم های اسهال، استفراغ و تب بود با آزمایشات صورت گرفته دلیل آن مشخص نشد و بعد از یک هفته این موضوع فروکش کرد و با توجه به آزمایشات صورت گرفته مشخص شد که آب شرب شهر هیچ گونه مشکلی ندارد.

دکتر پویان احمدی اضافه کرد: در هر زلزله ای که در شهرستان پیش آمده، دارو و ویزیت رایگان بوده است.

دکتر احمدی اظهار داشت: در کل شهرستان ۸ پزشک داریم که ۵ پزشک عمومی در بستر درمان و ۳ پزشک هم در مراکز درمانی حضور دارند.

وی تصریح کرد: کل نیروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی ۱۹۵ نفر می باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی در پایان گفت: مرکز خدمات درمانی میرآباد هم با ۷۱۴ میلیون اعتبار آماده بهره برداری است و نیروهای آن مرکز شامل پزشک عمومی، پرستار خانم و آقا، کارشناس بهداشت محیط و کارشناس مبارزه با بیماریها می باشد.

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۷


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب