پیش بینی های هواشناسی ؛

دشت حر : اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به بارش سنگین باران از اوایل هفته آینده در استان هشدار داد.

به گزارش دشت حر ، اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اعلام کرد: براساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، سامانه‌ای قوی و بارش‌ زا از روز شنبه تا اوایل روز دوشنبه جو منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ضمن افزایش دمای شبانه به تناوب سبب بارندگی سنگین، همراه با وزش باد و رعدوبرق در سطح استان می‌شود.

بر پایه این گزارش تمرکز و شدت بارش از عصر روز شنبه تا عصر روز یکشنبه است و این سامانه علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب در سطح استان، ممکن است سبب وقوع سیلاب در نقاط مستعد شود و براساس پیش‌بینی‌ها بیشترین بارش تجمعی این سامانه به طور غالب بین ۶۰ تا ۸۰ میلی متر به ‌ویژه در نیمه غربی و نواحی شمالی استان خواهد بود.

شایان توجه است بارش علاوه بر ارتفاعات در گردنه‌ های مرتفع استان به تدریج به شکل برف نیز مشاهده می‌شود و گاهی اوقات وزش باد نسبتاً شدید، رگبار پراکنده تگرگ و صاعقه، از پدیده‌های احتمالی و محدودتر این وضعیت خواهند بود.

اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه احتیاط در رانندگی به سبب لغزندگی و کاهش دید به‌ ویژه در مناطق و مسیرهای کوهستانی و خودداری از تردد غیر ضروری در جاده‌های درون و برون شهری به ‌ویژه مناطق شیب‌دار و جاده‌های کوهستانی در زمان بارش به دلیل احتمال ریزش کوه و رانش زمین در مناطق مستعد را توصیه کرده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۰۲ - ۱۷:۵۹

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب