همایش در ثلاث باباجانی ؛

دشت حر : برای ارتقای فرهنگ و آموزش سلامت در مدارس،توانمندی و مشارکت فعالانه در خانواده و جامعه،افزایش آگاهی و ترویج و حمایت از خودمراقبتی،همایش سفیران سلامت دانش آموزی در شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، همایش سفیران سلامت دانش آموزی در ثلاث باباجانی با حضور مدیر آموزش و پرورش،سرپرست مرکز بهداشت شهرستان،معاونت پرورشی و سلامت آموزش و پرورش،تعدادی از کارشناسان سلامت و پیشگیری شبکه بهداشت و آموزش و پرورش،مربیان طرح سفیران سلامت دانش آموزی،رابطین سلامت و دانش آموزان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی در این همایش اظهار داشت: تغییر سبک زندگی به سمت زندگی پر تحرک و تلاش در راستای تغذیه سالم و همچنین اجرای مراقبتهای خود درمانی از جمله مواردی است که باید بسیار به آن توجه کرد.

محمدی پور در ادامه افزود: یکی از برنامه ‌ریزی های مهم در راستای آگاه‌ سازی مردم،استفاده از سفیران سلامت است که این افراد از میان دانش آموزان انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: این دانش آموزان در کلاسهای آموزشی کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی شرکت و مطالب مرتبط با سلامتی را در خانواده و فامیل خود مطرح می‌کنند.

در ادامه این همایش سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ثلاث باباجانی هم بیان داشت: طرح سفیران سلامت یکی از مهمترین طرح‌ ها در حوزه جلب مشارکت دانش‌ آموزان و در راستای ارتقای سلامت در مدارس می باشد.

بهرامی خاطرنشان کرد: قطعا با اجرای این طرح و انجام خود مراقبتی می توان به مقابله با بسیاری از بیماری ها برخاست و از آنها پیشگیری نمود.

اجرای کلیپ،اجرای سرود دانش آموزی و اهدای جوایز به رابطین و مروجین سلامت از برنامه های متنوع این همایش بود.

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۶:۴۵


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب