همایش در شهر ازگله؛

دشت حر: به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی،همایش شیوه زندگی سالم و پیشگیری از افسردگی در شهر ازگله برگزار شد.

به گزارش دشت حر ، به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی،همایش شیوه زندگی سالم و پیشگیری از افسردگی در سالن اجتماعات بخشداری ازگله توسط خانم بلور احمدی مامای مرکز خدمات جامع شهری روستایی ازگله برای بانوان این شهر برگزار شد.

m02

در این همایش خانم احمدی با اشاره به عناوین روزهای هفته ملی سلامت بانوان(به ترتیب «سلامت زنان در محیط کار»،«سلامت زنان،تغذیه سالم و مکمل های غذایی»،«سلامت زنان و ورزش»،«سلامت زنان و ازدواج سالم و موفق »،« سلامت زنان و خانواده»،«سلامت زنان و افزایش طول عمر و امید به زندگی زنان»،«سلامت زنان و خود مراقبتی») اظهار داشت: با توجه به شیوع بالای بیماری هایی مانند افسردگی و اضطراب در زنان که باعث ناتوانی می شود باید این مسئله بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و در مورد کاهش بیماری ها و مرگ و میر در گروه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال،پیشگیری از عوامل خطر،بیماری های قلبی و عروقی مانند چاقی،دیابت و کم تحرکی بیشتر باید مورد توجه بانوان بوده چرا که رفتارهای سلام و شیوه زندگی مناسب یک زن باعث تغییر شیوه زندگی افراد خانواده می شود.

m03

در ادامه خانم احمدی  تصریح کرد: با آموزش خودمراقبتی به افراد،علاوه بر مراقبت از سلامت خود،از سلامت سایر اعضای خانواده هم مراقبت می شود که در پیشگیری از بیماری ها،غربالگری اولیه،کنترل و درمان بیماری ها نیز موثر است.

ایشان در ادامه به ارائه مفاهیم مرتبط با سلامت بانوان و تاثیر فعالیت بدنی در افزایش سلامت بانوان پرداخت و گفت: فعالیت بدنی و ورزش در بانوان کمرنگ شده است و امیدواریم که بتوانیم فعالیت بدنی و ورزش را در سبد سلامت زندگی زنان قرار دهیم.

وی ادامه داد: ما اگر بتوانیم از نظر سلامت روانی و جسمی یک زن را پوشش دهیم،می توانیم برای آینده،فرزند خوب تحویل جامعه دهیم.

m04

خانم احمدی مامای مرکز خدمات جامع شهری روستایی ازگله در پایان همایش در خصوص افسردگی،انواع و میزان شیوع آن در ایران و جهان،راهکارهای شناخت به موقع و پیشگیری و درمان آن،مطالبی را ایراد نمودند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۰:۳۵

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب