آوای دشت حُر : همایش پیشگیری از سرطان با همت مرکز بهداشت جوانرود و همکاری انجمن حمایت از بیماران سرطانی (ساریژ زخم) در مجتمع فرهنگی و هنری این شهر برگزار شد. به گزارش آوای دشت حُر ، رئیس شبکه بهداشت و درمان جوانرود هدف از برگزاری این همایش را آموزش، فرهنگ سازی و ارتقای سطح […]

11

22

0303

آوای دشت حُر : همایش پیشگیری از سرطان با همت مرکز بهداشت جوانرود و همکاری انجمن حمایت از بیماران سرطانی (ساریژ زخم) در مجتمع فرهنگی و هنری این شهر برگزار شد.

به گزارش آوای دشت حُر ، رئیس شبکه بهداشت و درمان جوانرود هدف از برگزاری این همایش را آموزش، فرهنگ سازی و ارتقای سطح آگاهی مردم برای پیشگیری از بیماری سرطان عنوان کرد.
دکتر ژیلا منوچهری افزود: با توجه به اینکه سرطان با میزان بروز و مرگ و میر بالا بار مالی سنگینی بر دوش سیستم بهداشت و درمان و خانواده ها می گذارد خواستار برنامه ریزی و ارتقای سطح آگاهی مردم برای پیشگیری از این بیماری شد.
وی تصریح کرد: اگرچه در سال های اخیر با کیفیت خدمات درمانی امیدهای تازه ای در درمان قطعی و طول عمر بیماران سرطانی پیدا شده اما ارتقای سطح آگاهی و تصحیح الگوهای غلط زندگی باید جدی گرفته شود.
منوچهری یادآور شد: باید موضوع بیماری های سرطانی را به عنوان تهدید حوزه سلامت جدی گرفت و هدف گذاری و اقدامات اجرایی و فرهنگی موثر برای آن تعریف کرد.
در ادامه حق پرست دکترای ژنتیک و گیاه شناسی درباره سرطان و پیشگیری از این بیماری مطالبی بیان کرد.

همچنین تعدادی از بیماران بهبود یافته سرطانی در این مراسم به ایراد سخن پرداختند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب