امام جمعه پاوه:

دشت حر: ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه بر حمایت از هنرهای ارزشی در جامعه تاکید کرد و گفت: هنری ارزشمند است که در راستای اتحاد، تعالی و دفاع از مظلوم بکار گرفته شود.

به گزارش دشت حر ، امام جمعه پاوه در همایش بزرگ دف نوازی سراج منیر که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه سراج به معنای چراغ و صفت رسول الله است، بیان داشت: کلمه سراج در قرآن چهار مرتبه آمده است.

ماموستا ملا قادر قادری با اشاره به اینکه منیر یعنی آرامبخش، عنوان کرد: حال این سوال مطرح است خداوند منیر و سراج را به عنوان صفت پیامبر و خورشید در قرآن کریم آورده؛ پس کدام مهم تر هستند.

ماموستا قادری ادامه داد:  انسان نصف خورشید را در طول ۲۴ ساعت می بیند و هر چقدر به خورشید هم نزدیک تر شود آزار و اذیت می شود و با هر وسیله ساده ای می تواند مانع رسیدن نور آن به خود شود.

وی اظهارداشت: ولی نور وبرکت پیامبراکرم(ص) در طول شبانه روز حاضر است و هرکس با اعمال و گفتار نیک خود می تواند به پیامبر نزدیک و سپس به تقرب الهی دست یابد.

امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه رسول الله سراج منیر و بالاتر از همه ستارگان است، بیان کرد: پیامبر اکرم در قیامت، دنیا و هم در حیاتشان؛ نور و رحمتشان همیشگی و برای تمام بشریت است.

ماموستا قادری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه کردستان به عنوان دیار علما و شعرا شناخته شده است، گفت: این منطقه جایگاه انسان ها وعالمان بزرگی در طول تاریخ بوده است.

وی با بیان اینکه کردستان جای علم و دانش و وفا بوده است، ادامه داد: مردم این منطقه برای حفظ دین و فرهنگ و پاسداری از وطنشان همواره در صحنه حاضر بودند و جان های زیادی را هم در این راه تقدیم کردند.

ماموستا قادری بیان کرد: هنر یعنی درک جمال و زیبایی و خداوند متعال در قرآن زیبایی و هنر خود را به ما نشان می دهد.

امام جمعه پاوه در پایان با اشاره به اینکه هنر علم است، گفت: اگر هنر در حوزه های مختلف هم چون موسیقی؛ در راستای اتحاد، رشد و تعالی و دفاع از مظلوم باشد و حماسه مذهبی بسازد ارزش دارد و باید از آن حمایت کرد.

منبع:mehr
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۵:۵۸

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب