علی گروسی خبر داد:

دشت حر: علی گروسی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: این دهیاری ها در روستاهای شهرستان های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب، سنقر و گیلان غرب تاسیس می گردد.

علی گروسی در گفت و گو با خبرنگار دشت حر ، اظهار داشت: وزارت کشور مجوز تاسیس دهیاری در ۲۹ روستای استان کرمانشاه را صادر نمود.

وی بیان داشت: این دهیاری ها در روستاهای شهرستان های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب، سنقر و گیلان غرب می باشد که ان شاء الله به زودی در این روستاها نهاد دهیاری راه اندازی می گردد.

گروسی افزود: با اعطای این مجوز جدید، کلیه روستاهای واجد شرایط استان به تعداد ۱۶۲۳ روستا از نهاد راهبر و هدایتگر دهیاری برخوردار می شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه تصریح کرد: از آغاز تاسیس نهاد دهیاری ها در کشور از سال ۱۳۷۷ تا پایان سال ۹۴، ۱۶۲۸ مجوز تاسیس این نهاد در استان کرمانشاه صادر شده است که در سنوات گذشته به دلیل تغییر در تقیسمات کشوری متناسب با موقعیت جغرافیایی و زیست محیطی و ترکیب جمعیتی روستاهای استان، ۳۴ دهیاری منحل و به ۱۵۹۴ دهیاری تقلیل پیدا کردند که با اخذ مجوز جدید، تعداد آنها به ۱۶۲۳ دهیاری افزایش می یابد.

گروسی خاطرنشان ساخت: دهیاری، تشکیلاتی مستقل و خودکفا است که با هدف ساماندهی، راهبری و هدایت برنامه های توسعه پایدار روستایی در روستاها راه اندازی و توسط دهیار که منتخب شورای اسلامی روستا یا بخش می باشد، اداره می گردد.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: بخشداران پس از ابلاغ شماره مجوز جدید، نسبت به راه اندازی دهیاری روستاهای مجاز برابر با شیوه نامه استقرار نهاد دهیاری های کشور، اقدام و شورای اسلامی روستا و بخش بسته به مورد، فرد صلاحیت دار و حائز شرایط را جهت سمت دهیار روستاهای اعلامی پیشنهاد دهند تا بعد از انجام مراحل اداری مرتبط به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نماید.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۲۰:۳۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب