به گزارش دشت حر؛

دشت حر: سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور اعلام کرد: در اجرای پروژه تامین امنیت انسانی، از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن قرارداد ساخت یک باب مدرسه سه کلاسه عشایری در شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی امضاء شد.

به گزارش دشت حر ، محمدرضا سیفی در این باره، گفت: در اجرای پروژه تامین امنیت انسانی که به صورت اختصار GGPنامیده می شود از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و برای اجرای پروژه هایی در زمینه توسعه و تامین امنیت انسانی و برحسب نیازهای متفاوت کشورهای در حال توسعه اجرا می شود و هدف آن کمک به توسعه و رفاه جوامع روستایی است.

سیفی ادامه داد: این پروژه بر اساس تفاهم نامه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه ژاپن منعقد شده است و دفتر آموزش و پرورش عشایر از سال تحصیلی ۹۴-۹۵ مبالغی را جهت خرید کانکس از این کشور دریافت می کند که امسال با توجه به شرایط خاص مناطق زلزله زده مقرر شد یک باب آموزشگاه عشایری ساخته شود.

به گفته وی این مدرسه در استان کرمانشاه- شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی- دهستان خانه شور-روستای شیخ صله واقع است و شامل سه کلاس درس، یک اتاق معلم، نمازخانه، اتاق مدیر و حیاط است و مهرماه سال آینده افتتاح می شود.

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور در پایان با بیان اینکه این مدرسه پذیرای ۳۰ دانش آموز پسر و ۱۴ دانش آموز دختر دوره اول متوسطه اول است، گفت: مساحت این ساختمان ۱۰۰۰ متر مربع خواهد بود و به نام آموزشگاه ذی النورین نامگذاری می‌شود و دانش آموزان اهل تسنن در آن تحصیل خواهند کرد، مبلغ تخصیص یافته توسط کشور ژاپن ۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.

لازم به ذکر است در این مراسم که صبح امروز در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد، هیرویاسو کوبایاشی سفیر کبیر ژاپن در ایران، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی تجهیز و توسعه مدارس و مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه حضور داشتند.

منبع:isna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۸


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب