سرپرست شبکه دامپزشکی ثلاث باباجانی:

دشت حر: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی از کاهش ۲۶ درصدی ابتلای انسانی به بیماری تب مالت در این شهرستان نسبت به سالهای گذشته خبر داد.

به گزارش دشت حر ، دکتر یاسر علیزاده اظهار داشت: با توجه به عملکرد شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی در خصوص مبارزه و پیشگیری با بیماری بروسلوز ( تب مالت)  طی دو سال گذشته در شهرستان آمار ابتلای انسانی به بیماری تب مالت کاهش یافته است.

علیزاده افزود: در این راستا اقداماتی شامل واکسیناسیون تمامی دام های موجود در شهرستان علیه بیماری تب مالت، برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی در رابطه با بیماری های مشترک و آموزش های چهره به چهره دامداران توسط کارشناسان شبکه صورت گرفته که موجب کاهش بیماری بروسلوز نسبت به سالهای گذشته شده است.

به گفته سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی، در سال ۹۶ نیز برنامه ر یزی های لازم در رابطه با پیشگیری و کنترل بیماری از جمله واکسیناسیون و برنامه های آموزشی به ویژه در روستاهای درگیر بیماری در دست اقدام است.

علیزاده تصریح کرد: طبق اعلام مرکز بهداشت این شهرستان آمار مبتلایان انسانی طی سالهای ۹۴ و ۹۵ به ترتیب ۲۳نفر و ۱۷ نفر بوده است که این خود نشان دهنده کاهش ۲۶ درصدی مبتلایان انسانی به بیماری تب مالت در شهرستان ثلاث باباجانی است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی در پایان گفت: شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ پل ارتباطی مردم با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه است که همواره آماده دریافت گزارشات، نظرات و پیشنهادات است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۲۳:۵۶


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب