در شهرستان پاوه ؛

دشت حر : بانوی پاوه ای پس از ۱۴ ماه تلاش موفق به کتابت و تحریر کامل قرآن کریم همراه با ترجمه آیات آن به زبان فارسی شد.

به گزارش دشت حر ، خانم شرمین مرادی متولد ۱۳۶۰ اهل روستای هجیج پاوه که به دلیل معلولیت پای خود، فقط تا سوم ابتدایی تحصیل کرده با بهره گرفتن از نرم افزار حبل المتین موفق به نگارش قرآن کریم شد.
وی هدف از این کار خود را علاقه مندی به قرآن و معانی آن عنوان کرد و گفت: زمانی که مشغول تحریر قرآن بودم حال و هوایی داشتم که قابل توصیف نیست، چون احساس می کردم در فضا و عالمی دیگر سیر می کنم.
شرمین مرادی افزود: کمک و تشویق خانواده ام در تحریر قرآن کریم بسیار مهم و حائز اهمیت بود.
وی خطاب به زنان و دختران گفت: تلاوت و حتی نگاه کردن به قرآن موجب آرامش روح و روان می شود، پس در طول شبانه روز سعی کنید زمانی هم برای این مهم که هم موجب آرامش زندگی و هم خیر و سعادت برای آخرت است، اختصاص دهید.
خانم مرادی قرآن دست نوشته خود را به کلاس تفسیر قرآن مسجد قبای شهر پاوه و ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه اهدا کرد.
ماموستا ملا قادر قادری نیز در حاشیه کلاس تفسیر قرآن کریم مسجد قبا از خانم مرادی تشکر و قدردانی نمود.
وی گفت: کاری که بسیاری از علما و روحانیون قادر به انجام آن نمی باشیم، امروز این بانوی اهل روستای هجیج که تحصیلاتش تا سوم ابتدایی است انجام داده و همه ما هم در این کلاس از این اقدام وی و والدین این بانو تقدیر می کنیم.
امام جمعه پاوه در پایان گفت: ما نمونه های زیاد دیگری از زنان نویسنده قرآن در این دیار داریم، زنانی همچون مریم در ۸۰۰ سال پیش که قرآنی را تحریر کرده و هم اکنون در مسجد دخان شهر پاوه موجود است.

منبع:irna
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۵:۰۹


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب