فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:

دشت حر: فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف کلاهبرداری ۱۸ میلیارد ریالی در شهرستان جوانرود خبر داد و گفت: این پرونده ۵۰۰ شاکی و چهار متهم حقوقی دارد.

به گزارش دشت حر ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار منوچهر امان اللهی از کشف کلاهبرداری ۱۸ میلیارد ریالی در جوانرود خبر داد و گفت: به دنبال ارجاع یک مورد پرونده کلاهبرداری به عوامل پلیس آگاهی شهرستان جوانرود، پیگیری و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس اظهارات نماینده شکات، مدیرعامل و سه نفر از اعضای هیئت رئیسه شرکت یکی از تعاونی های مرزنشینان با وعده واگذاری اراضی، پس از جلب اعتماد و اطمینان مردم، از ۵۰۰ شهروند جوانرودی کلاهبرداری کرده و متواری شده اند.

این مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: عوامل پلیس آگاهی با اقدامات اطلاعاتی طی هماهنگی با مقام قضائی، مدیرعامل و دو نفر از همدستان وی را در مخفیگاهشان دستگیر کردند، همچنین تلاش برای دستگیری نفر چهارم پرونده کماکان در دستور کار قرار دارد.

سردار امان اللهی خاطرنشان کرد: متهمان که ۴۵ تا ۵۰ ساله هستند در بازجویی های پلیسی ابتدا منکر بزه انتسابی شدند اما در برابر مستندات و ادله موجود، به جرم تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۱۸ میلیارد ریال از طریق کلاهبرداری و سوء استفاده از ۵۰۰ نفر از اهالی شهرستان جوانرود به بهانه واگذاری زمین اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه متهم ردیف اول پرونده، قبلاً به دلیل جرایم مالی دستگیر شده بود، افزود: سایر متهمان پیش از این سابقه کیفری نداشته اند، لذا جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان متذکر شد: تعاونی مورد بحث دارای مجوز قانونی بوده و برای فعالیت های تجاری در قالب واردات و صادرات کالا تأسیس شده است اما اعضای این شرکت تغییر رویه داده و اعمال غیر قانونی مرتکب شده اند، لذا هوشیاری و آگاهی مردم در این مورد می توانست مانع از وقوع چنین جرمی شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۲۰:۳۷

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب