دشت حر: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در نشست اجلاس منطقه‌ ای ائمه جماعات کشور که در سرپل ذهاب برگزار شد، گفت: ۱۵ میلیارد تومان کمک نقدی مردمی برای زلزله‌ زدگان استان کرمانشاه در مساجد و ستادهای نماز جمعه جمع‌ آوری شد.

به گزارش دشت حر ، حجت‌ الاسلام حاج علی‌ اکبری با اشاره به هدف از برگزاری اجلاس منطقه‌ ای ائمه جماعات کشور در منطقه زلزله‌ زده سرپل‌ذهاب، اظهار داشت: هدف نخست تقدیر از خدمت‌ رسانان در جریان زلزله بود زیرا در آن زمان از مجموعه بخش‌های دولتی، نهادهای انقلابی و مردمی همه به صورت یکپارچه برای کاهش آلام و بازگشت به شرایط عادی تلاش کردند.

علی‌ اکبری با بیان اینکه در زمان زلزله ائمه جمعه استان کرمانشاه و سایر استان‌ها نقش‌ آفرینی قابل توجهی در بخش‌های مختلف داشتند عنوان کرد: روحانیون در بخش خدمت‌رسانی و جلب کمک‌ها و پشتیبانی‌ها بسیار مؤثر بودند و علاوه بر این با حضور و استقرار در منطقه آثار معنوی و آرامش روانی مناسبی به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه اصل حضور ائمه جمعه و نوع رفتار آن‌ها پیام‌های مثبتی به دنبال داشت، گفت: در جریان زلزله اخیر حماسه‌ ای از عواطف و احساسات رخ داد و جلوه‌ های برادری دینی شکل گرفت به گونه‌ ای که مساجد و ستادهای نماز جمعه به صورت سراسری و سازماندهی شده و جدی به میدان آمدند.

علی‌اکبری با بیان اینکه در زمان زلزله تمام ستادهای نماز جمعه کشور و مساجد به پایگاه‌ های جمع‌ آوری کمک‌های مردمی تبدیل شدند، افزود: بیش از ۱۵ میلیارد تومان کمک نقدی و صدها برابر این رقم کمک غیرنقدی در نمازهای جمعه و مساجد جمع‌ آوری شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه حضور تعداد قابل توجهی از روحانیون جهادی در مناطق زلزله‌ زده درخشش خاصی داشت، عنوان کرد: حضور روحانیت علاوه بر تأثیرگذاری در خدمت‌رسانی نوعی آرامش خاطر و جنبه درمانگری برای مردم است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مناطق زلزله‌ زده محل سکونت اهل سنت است، گفت: حضور روحانیون در این مناطق در واقع یکی از بنیان‌های محکم و استوار برای بخش وحدت است و ماجرای زلزله زمینه‌ ای برای تقویت وحدت شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از جلسات منطقه‌ ای ائمه جماعات کشور به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شد، عنوان کرد: این جلسات با هدف گفت‌وگو درباره ارتقای کیفیت نمازهای جمعه که مأموریت ویژه جدید مدیریت شورا است برگزار می‌شود و تاکنون در استانهایی همچون فارس و اصفهان برگزار شده است.

علی‌اکبری با بیان اینکه استان‌های لرستان، همدان و کردستان در اجلاس استان کرمانشاه حضور داشتند، گفت: با توجه به واقعه زلزله که چهار ماه از آن می‌گذرد این جلسه در منطقه زلزله‌ زده سرپل‌ذهاب برگزار شد و با استقبال بسیاری از ائمه جماعات روبه‌رو شد.

منبع:tasnim
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۴:۳۱

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب