رئیس شبکه دامپزشکی ثلاث باباجانی:

دشت حر: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی از مایه کوبی ۶۲ هزار راس دام علیه بیماری آبله در روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش دشت حر ، دکتر یاسر علیزاده با تشریح عملکرد سه ماهه سال جاری شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار داشت: در مدت مذکور ۶۲ هزار راس گوسفند و بز در ۱۰۰ روستای شهرستان ثلاث باباجانی علیه بیماری آبله مایه کوبی شدند.

دکتر علیزاده با اشاره به انجام مراقبت فعال بیماری های تب برفکی، شاربن و لمپی اسکین در ۱۵ روستای این شهرستان، افزود: همچنین ۵ هزار و ۵۴۳ راس گاو و گوساله نیز در ۶۵ روستای این شهرستان علیه بیماری بروسلوز واکسینه شده اند و در مابقی روستاها نیز کار در حال انجام است.

وی بیان داشت: طی این مدت عملیات سم پاشی در روستاهای با اولویت روستاهای محروم و مرزی به تعداد ۲۴۵۰۰  راس دام سبک و ۳ هزار و ۱۰۰ راس دام سنگین و نیز ۱۳۲ هزار مترمربع جایگاه نگهداری دام با مصرف ۱۹۱ لیتر سم به صورت رایگان انجام شده است و در مابقی روستاهای دیگر نیز در حال انجام می باشد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه گفت: همچنین با انجام برنامه پایش و مراقبت بیماری های آبزیان در مزارع پرورش ماهی شهرستان و نمونه گیری های مستمر جهت انجام آزمایشات باکتریایی، انگلی، قارچی و ماده سمی و سرطانزای مالاشیت گرین به صورت مداوم صورت می گیرد.

دکتر علیزاده برگزاری کلاس های آموزشی بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و… در سطح روستاها را از دیگر اقدامات و فعالیت های شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی عنوان کرد.

وی بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار ۹۰۰ راس دام سبک در کشتارگاه دام شهرستان، بازدید و بازرسی از مراکز درمانی و دارویی دامپزشکی و مراکز پرورش زنورستانها را نیز از دیگر اقدامات بیان کرد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی در پایان با اشاره به نظارت های بهداشتی مستمر دامپزشکی بر کبابی ها، رستوران ها، قصابی ها و سایر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، گفت: در مدت مذکور ۱۸۳ مورد بازرسی بهداشتی بر این گونه اماکن صورت گرفته است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۹:۰۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب