دشت حر: مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بنا داریم پنج ایستگاه سنجش کیفیت هوا را در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، سنقر، دالاهو، روانسر و صحنه راه‌اندازی کنیم.

به گزارش دشت حر، مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای خریداری تجهیزات و راه‌اندازی پنج ایستگاه جدید سنجش کیفیت هوا در استان خبر داد.

جلیلیان گفت: بنا داریم با این اعتبار پنج ایستگاه سنجش کیفیت هوا را در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، سنقر، دالاهو، روانسر و صحنه راه‌اندازی کنیم.

وی تعداد کنونی ایستگاه ‌های سنجش کیفیت هوای استان را ۹ ایستگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: با راه‌ اندازی این پنج ایستگاه؛ استان کرمانشاه صاحب ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوا خواهد شد، اما باز هم کافی نیست و نیاز به راه ‌اندازی ایستگاه‌های دیگری هم داریم.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین هم اکنون ایستگاه قصرشیرین ما که از ایستگاه‌ های خوب به شمار می‌رود دچار مشکل شده و در حال تعمیر است.

جلیلیان سپس به موضوع خاموش بودن تابلوهای اعلام کیفیت هوا در نقاط مختلف از جمله زیباپارک کرمانشاه اشاره کرد و افزود: اگرچه این حق مردم است که در جریان وضعیت کیفیت هوا قرار بگیرند، اما متاسفانه به دلیل هزینه‌ بر بودن این تابلوها گاهی امکان اینکه همیشه فعال باشند وجود ندارد.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه خاموش بودن تابلو به معنای کار نکردن ایستگاه مربوطه نیست، گفت: حتی ایستگاه‌ هایی که تابلو آنها خاموش است نیز به صورت مستمر و آنلاین داده‌ها را به منظور پردازش و بررسی برای محیط زیست ارسال می‌کند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۲


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب